Windows ssh shutdown debian

Wyłączanie serwera na bazie Debiana pod Windows 10 przez ssh

Bardzo dobre pytanie z jakim przyszło mi się zmierzyć ostatnimi czasy chcąc wyłączać maszynę na której domyślnie stoi mój prywatny serwer TeamSpeak 3. Tak sie składa, że sprzęt ten działa w mojej sieci stojąc za DDNS a jest nim po prostu stary oddelegowany do tego celu komputer który specjalnie na tą potrzebę jest uruchamiany.

Big linux problem

Największy problem Linux'a

Cześć W dzisiejeszym wpisie chciałbym poruszyć bardzo istotny temat a mianowicie największy problem(y) linux'a. Nie raz zapewne słyszeliście o tym, że to już teraz, już jest "rok linux'a" nadchodzi dużymi krokami - no właśnie tylko jakoś nigdy nie może do końca nastać.

Hackthebox

Jak spędzać wolny czas czyli ...Hackthebox

Witajcie! Dzisiaj po dłuższej przerwie, oderwiemiemy się na moment od programowania i przejdziemy do działki stojącej po drugiej stronie barykady a więc hakowania. Zaczeły się wakacje a to oznacza wreszcie czas na własne projekty, całe mnóstwo wolnego czasu który można wykorzystać.

Powiadomienia push w Python dzięki Slack ;)

Witajcie drodzy czytelnicy! Dzisiejszy wpis będzie dotyczył mini-projektu który postanowiłem sobie ostatnio zrobić w ramach rozrywki. Zapewne każdy z Was miał kiedyś lub wciąż ma jakiś swój ulubiony serial, program mógłby oglądać nieustannie.

Your own site

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową?

Chcesz zaistnieć w internecie, założyć stronę – jesteś początkujący i nie wiesz jak się za to zabrać? Odpowiedzi na te i wszelkie inne pytania zawarłem w tym poradniku, oddaje go w Twoje ręce i mam nadzieje, że uda Ci się drogi internauto dobrze wykorzystać potencjał który się tutaj znajduje.

Information

Długoooo, czyli co się dzieje w świecie TTI?

Dawno mnie tu nie było, naprawdę dużo czasu minęło od ostatniego wpisu.. ehhh. Szkoda bo naprawdę wiele się działo, w świecie technologii itd. No nic, na początek dobrze byłoby się jakoś usprawiedliwić po takiej przerwie, no więc... no właśnie no więc...

Flarum rozszerzenie 1

Rozszerzenie Flarum cz.1 – Podstawy

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył podstawowej struktury plików w naszym projekcie którą dziś chcemy zbudować. Dodatkowo dowiemy się oraz tego jak działają poszczególne technologie które będziemy musimy poznać. Ponadto co będzie trzeba opanować aby móc budować dalsze elementy składające się na nasze rozszerzenie do Flarum.

Js begginer

Pierwsze starcie z JS – początki bywają trudne…

Cześć! W tym wpisie chciałbym podzielić się z wami skrawkiem tego co w ostatnim czasie pochłania cały mój wolny czas a więc opowiem wam trochę o JavaScript a właściwie o tym jak to u mnie wyglądało z jego nauką. Choć nie wiem czy można to tak nazwać, bardziej powiedziałbym jego próbą nauki.

5847f41dcef1014c0b5e488c 700x323

Nowoczesne forum na miarę XXI wieku - Flarum [Instalacja]

Cześć! W tym wpisie chciałbym Wam zaprezentować, ciekawy projekt na jaki natknąłem się całkiem niedawno przeglądając odmęty sieci. Projekt zwie się Flarum i jest to koncepcja nowoczesnego silnika do budowy prostych, rozbudowanych i modułowych forów z asynchonicznie ładowaną treścią i szablonami (budowanymi według konwencji SPA).

Blog about IT

Witaj, świecie!

Oto pierwszy startowy wpis blog’a o programowaniu, komputerach, pasjach i informatyce czyli życiu typowego technika informatyka.